Konsolidacja chwilówek polega w praktyce na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Jakie są zalety tej metody i kiedy korzysta się z niej najczęściej?
Gdzie należy wnioskować o konsolidację chwilówek?
Podmiotów pozwalających się na ubieganie o połączenie zobowiązań jest kilka. Może być to m.in. firma pożyczkowa, która w większości zezwala na uproszczone wnioskowanie w tym zakresie. Niektórzy robią to także w banku, przy czym w tej sytuacji sprawdzana jest zdolność kredytowa w bazie BIK i to na postawie pozyskanych danych, instytucja podejmuje decyzję zezwalającą lub odmawiającą.

Jakie zalety ma konsolidacja?
Konsolidacja chwilówek ma w praktyce kilka zalet. Jednym z jej głównych atutów jest to, że pozwala na większą kontrolę nad bieżącym zadłużeniem, dzięki scaleniu go w jeden dług. Dodatkowo często może wiązać się z obniżeniem pojedynczej, miesięcznej raty, co jest dobrym rozwiązaniem dla kredytobiorców, którzy nie radzą sobie ze spłatą. Dodatkowo może być to próba wyjścia ze spirali długów dla tych osób, które zaciągnęły zbyt dużo zobowiązań i nie są w stanie sobie z nimi poradzić.
Jak doskonale widać konsolidacja to z wielu powodów naprawdę dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które chcą odzyskać pełną kontrolę nad wszystkimi zobowiązaniami względem instytucji finansowych. Często więc zdecydowanie warto wybrać właśnie na takie rozwiązanie.