Aparat ESWL – usuwanie kamieni nerkowych

Aparat ESWL to nowoczesny sprzęt, który służy do pozaustrojowego rozbijania kamieni nerkowych przy wykorzystaniu fal ultradźwiękowych. Jest to najnowszej generacji urządzenie, które jest nie tylko bezpieczne, ale także komfortowe dla pacjenta.

Aparat ESWL – bezpieczne kruszenie kamieni nerkowych

Kruszenie kamieni nerkowych z zastosowaniem fal ultradźwiękowych to najmniej inwazyjna, znana metoda stosowana w leczeniu kamicy nerkowej. W wielu przypadkach pozwala ona uniknąć operacji czy leczenia zabiegowego. Fale ultradźwiękowe przenikają do wnętrza ciała i są skupiane na kamieniu znajdującym się w nerce bądź moczowodzie i sprawiają, że ulega on rozpadowi. Pozostałe fragmenty zostają wydalone drogą naturalną – moczem.

Aparat ESWL jest wykorzystywany na oddziałach urologicznych, jednak w polskich realiach takich aparatów jest ciągle za mało. Mogą one jednak znacznie przyspieszyć i złagodzić proces leczenia kamicy nerkowej. Szpitale i kliniki powinny starać się pozyskiwać dotacje na właśnie taką aparaturę i podnosić dzięki niej jakość świadczonych usług.Aparat ESWL wykorzystywany do rozbijania kamieni nerkowych

Kamica nerkowa – jakie są objawy?

Najczęstszymi objawami kamicy nerkowej są kolka nerkowa, parcie na pęcherz, krwe w moczu. Jednak kamica może przebiegać także bez dolegliwości i może zostać odkryta przy USG wykonywanym nawet z całkowicie innego powodu. Co ciekawe, częściej kamienie mają mężczyźni – zwykle powyżej 30 roku życia. U kobiet kamienie nerkowe pojawiają się najczęściej w ciąży, ponieważ wtedy częściej zachodzi zastój moczu.

Aparat ESWL – zaopatrz oddział w Consultronixie!

Aparat ESWL jest coraz częściej spotykanym urządzeniem w szpitalach i klinikach jednak cały czas to aparatura spotykana za rzadko. Zadbaj o swoich pacjentów i zapewnij im najlepszej jakości sprzęt oferowany przez firmę Cosultronix i podnieś jakość usług zwiększając powodzenie diagnostyki kamicy nerkowej. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Przemysłowa 17, 32-083 Balice
Telefon: +48 12 290 22 22
E-mail: biuro@cxsa.pl