Kratownica – gdzie ma zastosowanie?

Zazwyczaj szary, pełen dziwnych, metalowych konstrukcji krajobraz nikogo już nie dziwi. Spotkamy go w miastach, a co raz częściej w mniejszych miasteczkach i wsiach. Kratownica idealnie wpisuje się w ten obraz, dlatego przestaliśmy dostrzegać tą konstrukcję, która przecież ma tak uniwersalne zastosowanie i jest tak wytrzymała, że znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach.

Kratownica – z czego jest zbudowana?

Kratownica jest konstrukcją składającą się z prętów. Powstaje zazwyczaj z lekkich, ale wytrzymałych rur wykonanych z aluminium. Montaż takiego rozwiązania jest niezwykle szybki i łatwy. Rury, które używane są do budowy kratownic są zazwyczaj w standardowych rozmiarach. Większość producentów daje jednak możliwość dostosowania ich pod indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie może nie tylko wytrzymać wiele lat w niekorzystnych warunkach, ale także udźwignąć duże obciążenie czy stanowić pomysłowy element miejskiego krajobrazu.

Kratownica przy podeście scenicznym

Gdzie spotkasz kratownice?

Kratownice znajdują zastosowanie przede wszystkim jako konstrukcje wystawiennicze. Nie dość, że są lekkie to jednocześnie wytrzymałe – są więc świetnym elementem, na którym można umieścić różne reklamy, np. wielkie bilboardy. Kratownice występują w wielu modelach, a każdy z nich różni się grubością ścianek, ich wytrzymałością, a także składem stopu aluminium, z którego są wykonane. Kratownica znalazła sobie zastosowanie w technice estradowej i używana jest do budowy zadaszeń scenicznych, estrad czy lamp oświetleniowych. Niektóre modele kratownic wyróżniają się większą odpornością na działanie wilgoci, dlatego mogą zostać wystawione na długotrwałe działanie deszczu czy przymrozków. Kratownice dzięki swojej niebywałej wręcz wytrzymałości potrafią utrzymać ciężkie systemy nagłośnieniowe, oświetleniowe i multimedialne.

Kratownica – skorzystaj z rozwiązań firmy WAMAT

Dzisiaj polecamy produkty firmy WAMAT  – znanego w całej Polsce i cieszącego się uznaniem poza granicami naszego kraju producenta techniki estradowej. Solidność konstrukcji, wysoka jakość materiałów – to wszystko cechy, którymi wyróżniają się kratownice, podesty i trybuny oferowane przez tego producenta z Mielca. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: Podleszany 186, 39-300 Mielec
Telefon: +48 17 58 40 280
Fax: +48 17 58 40 299
E-mail: wamat@wamat.com.pl
http://www.wamat.com.pl/pl/oferta/kratownice