Samsung galaxy s8 plus – GPS

W ostatnim artykule rozmawialiśmy o sztuczkach i trikach na temat poprawy żywotności baterii w najnowszym smartfonie Samsung galaxy s8 plus. Teraz chcielibyśmy dokończyć ten temat lub ewentualnie stworzyć kilka cyklów omawiających właśnie temat poprawy wydajności baterii. Ostatni artykuł zakończyliśmy na geolokalizacji oraz GPS. A więc zaczynajmy

Samsung galaxy s8 plus – GPS off!

Oczywiście, że Samsung galaxy S8 plus ma wbudowany dokładny system mierzenia telefonu GPS oraz wysyłania geolokalizacji do zewnętrznych serwerów monitorujących nasz ruch jak np. Google. Samsung galaxy s8 plusDodatkowo włączona opcja pobiera informację z najbliższych wieży telefonicznych oraz Wi-Fi. Jest jedna wada takiego rozwiązania. Ciągłe włączenie GPS i geolokalizacji szybciej wyczerpuje naszą baterie w telefonie, co przekłada się na krótszą prace. Jak zapobiec takiemu utrudnieniu? Jeśli nie korzystamy z nawigacji lub nie potrzebna nam jest geolokalizacja, to po prostu wyłączmy ją i włączajmy taką opcję tylko wtedy, kiedy nam jest na prawdę potrzebna. Jeśli ciągle potrzebujemy korzystać z opcji GPS, możemy zmniejszyć precyzje danych GPS w opcjach telefonu. Takie działania zmniejszy pobór mocy z baterii, ale nie tak bardzo jak kompletne wyłączenie tej funkcji.

Ustawienie optymalne GPS w modelu Galaxy S8 plus

Możesz w prosty sposób dostosować dokładność GPS po przez otworzenie w ustawieniach sekcji „połączenia”, następnie przewinąć w dół, gdzie ukaże się panel z lokalizacją. Po naciśnięciu w tą funkcję, pojawią nam się metody lokalizacji i najbardziej korzystną metodą będzie wybranie opcji oszczędzanie baterii. W tym artykule omówiliśmy głównie o wskazówkach dotyczących lokalizacji GPS w samsungu galaxy s8 plus, ponieważ jest to temat ważny w przypadku oszczędzania baterii. GPS pobiera znacznie więcej mocy niż inne aplikacje włączone w tle, dlatego polecamy na odpowiednie ustawienie i używanie tej opcji.