Samsung galaxy s8 plus – oszczędzanie baterii

W ostatnim artykule opisywaliśmy wyłączenie funkcji GPS i odpowiadaliśmy dlaczego tak bardzo wpływa na poprawę żywotności baterii w samsungu Galaxy s8 plus. Dzisiaj zajmiemy się tematem mało używanych funkcji, które warto mieć wyłączone, jeśli z nich praktycznie nie korzystamy. Zapraszamy wszystkich do przeczytania artykułu, którzy chcą wpłynąć na wydłużenie czasu pracy baterii po pełnym naładowaniu. Zaczynajmy.

Samsung galaxy s8 plus – wyłączenie zbędnych funkcji

W przypadku, gdy nie korzystamy z takich funkcji jak NFC lub Bluetooth warto nie zapominać o ich wyłączeniu. Jak dobrze wiemy, dzięki funkcji NFC możemy w łatwy sposób płacić telefonem, a dzięki Bluetooth, możemy łączyć się z innymi Samsung galaxy s8 plusurządzeniami i np. słuchać muzyki na słuchawkach bez połączenia kablowego. Jest to bardzo wygodny sposób, ale także mocno wyczerpujący baterię. Jeśli ktoś często korzysta z tych dwóch funkcji, pewnie dobrze wie jak szybko można wyładować baterię w telefonie. Sugerujemy, aby pamiętać o wyłączeniu tych dwóch funkcji, zawsze po zakończeniu wykorzystywania ich. Sposób ten pozwoli Ci nie zapomnieć o tym oraz zaoszczędzić szybciej baterię.

Dźwięki oraz wibracje off

Wyłączenie dźwięków oraz wibracji to kolejny krok na poprawę żywotności baterii w samsungu galaxy s8 plus. Wyłączanie zbędnych funkcji w telefonie jest naszym skutecznym działaniem zwiększającym długość pracy baterii. Włączone dźwięki oraz wibracje w naszym smartfonie pobierają energię z baterii, a dodatkowo wykorzystują głośnik oraz silniczek wbudowany wewnątrz telefonu, który potrzebuje dodatkowej mocy na ciągłą prace podczas powiadamiania nas o wiadomości lub przychodzącym połączeniu. Sugerujemy, aby nie korzystać z tych funkcji, jeśli zależy nam, aby telefon dłużej działał bez ładowania przez cały dzień.