Gryfy do ćwiczeń – jak wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na treningi siłowe ze sztangą. pozwalają one na rozbudowę tkanki mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić swoją sylwetkę jednak nie mają możliwości korzystania ze sprzętu na siłowni lub chcą znacząco skrócić czas treningu. Sztanga zbudowana jest z gryfu – stalowego drążka, który chwytamy podczas ćwiczeń; obciążników, które umożliwiają regulację obciążenia podczas ćwiczeń oraz zacisków (zapobiegają zsuwaniu się obciążników). Dobór odpowiedniego gryfu do ćwiczeń jest bardzo istotny. Zapewnia bowiem komfort ćwiczeń.

łamane gry do ćwiczeń

Gryf do ćwiczeń – rodzaje

Gryfy do ćwiczeń różnią się od siebie kształtem. Możemy spotkać się z gryfami prostymi, które służą do wykonywania przysiadów lub wyciskania na klatę. Gryfy łamane są powyginane (lekko i mocno). Przy ich pomocy ćwiczone jest uginanie przedramion (ćwiczenie na bicepsy). Dla osób początkujących zaleca się stosowanie gryfów do ćwiczeń lekko łamanych ze względu na mniejsze obciążenie nadgarstków. Gryf o nazwie kratownica jest używany do ćwiczenia mięśni bicepsa i tricepsa. Wybór gryfu do ćwiczeń musimy więc dopasować do poziomu naszego zaawansowania, a także do tego jaką partię mięśni chcemy ćwiczyć.

prosty gryf do ćwiczeń

Gdzie kupić gryfy do ćwiczeń?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą internetowego sklepu wielobranżowego Market7 gdzie znajdziemy duży wybór gryfów do ćwiczeń, a także innych przyrządów do ćwiczeń. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów: https://www.market7.pl/Gryfy-hantle-obciazenia-c1343