Kimono Judoga OKINAWA – niezbędnik do ćwiczeń na macie

Pierwsze chwyty na macie kończą się spektakularnym sukcesem? Jeśli posiadłeś już niezbędne umiejętności walki wręcz, pora na zamówienie odzieży dostosowanej do treningu uprawianego z taką intensywnością. Kimono Judoga OKINAWA to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują nie tylko trwałego, ale, przede wszystkim, ciężkiego i grubego stroju do uprawiania sportu i wykonywania skomplikowanych sekwencji.

Tradycyjny strój Judoga

Judoga to ciężki, tradycyjny strój judoki służący, jak sama nazwa wskazuje, do uprawiania judo, to strój z szerokich spodni i wiązanej w pasie bluzy. Dodatkowo, w zależności od posiadanego tytułu i umiejętności, sportowiec posiada swój własny, dedykowany odcień pasa. Kimono Judoga OKINAWA to model, który swoje historyczne źródło ma w modelu opracowanym przez Jigoro Kano, który zainspirował się strojem strażaków. Praktyczny i wytrzymały, z odpornych tkanin prototyp można spotkać w muzeum Kodokan w Japonii.

Biały komplet kimono Judoga OKINAWA.

Kimono Judoga OKINAWA najwyższej próby

Dobry strój posiada dodatkowe wzmocnienia w kołnierzu, są dobrze przeszyte na brzegach i dopasowane. Dzięki takim parametrom, kimono Judoga OKINAWA nie krępuje ruchów i pozwala na swobodne wykonywanie ruchów na macie. Doskonała jakość bluzy (uwagi), pasa (obi) i spodni (zubon). Zapewnią najlepsze efekty na macie, chroniąc przed wychłodzeniem mięśni. Spodnie i bluza powinny być delikatnie krótsze – przed kostkę i nadgarstek, by przeciwnik, przez przypadek, nie nadszarpnął wystającej poły materiału.