Car audio – gdzie kupić, żeby nie wydać za dużo pieniędzy?

Nie od dziś wiadomo, że istotnym punktem każdej podróży może się stać odpowiednia oprawa dźwiękowa. W zapewnieniu jej wysokiego poziomu z pewnością pomoże odpowiednie car audio, czyli zestaw, którego składowymi są takie elementy jak głośniki, subwoofery oraz wzmacniacze samochodowe. Po złożeniu ich wszystkich w jedną całość uzyskacie selektywny dźwięk o nasyconym brzmieniu w każdym zakresie częstotliwości.

car audio system

Car audio – co z organizacją przewodów?

W każdym systemie car audio istotną rolę pełnią przewody zasilające. W tej kwestii nie ma co oszczędzać, ponieważ zastosowany przewód musi posiadać pewną grubość minimalną, najlepiej z uwzględnieniem pewnej strefy bezpieczeństwa. Tzw. przewód gorący ponadto powinien posiadać swój bezpiecznik możliwie blisko klemy akumulatora.

zestaw car audio

Dobór głośników i wzmacniaczy w układzie car audio

Dużo wątpliwości wśród początkujących budzi kwestia odpowiedniego doboru głośnika i wzmacniacza. W tej kwestii warto zwrócić uwagę  na wartość impedancji. Warto tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że zwiększenie oporu głośnika zmniejsza jednocześnie ilość potrzebnej mocy, jaką należy dostarczyć. Takich zależności jest więcej, dlatego właśnie sugerujemy, aby się z nimi zapoznać.

https://centrumaudio.pl/