Głośniki do Dolby Atmos – technologia dźwięku przestrzennego

Dolby Atmos to technologia, która odmieniła rynek kin domowych. Obecnie ciężko mówić o dobrej jakości sprzętu, który by z niej nie korzystał. Jej siła i skuteczność polega na lepszym imitowaniu rzeczywistości. Dźwięk bowiem dociera tutaj ze wszystkich stron, tak jak ma to miejsce w „normalnych warunkach”. Dlatego w tej technologii tak popularne są głośniki sufitowe. Czy da się je zastąpić czymś prostszym w montażu? Sprawdź, jak wybrać głośniki do Dolby Atmos!

Głośniki do Dolby Atmos pozwolą na skok jakościowy w naszym domowym kinie.Głośniki do Dolby Atmos – czy warto szukać alternatywy

Abyśmy mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw tej technologii, najlepiej zamontować głośniki do Dolby Atmos w suficie, dzięki temu uzyskamy najlepszy efekt otaczającego dźwięku. Pewną alternatywą zdają się być głośniki podłogowe. Są one skonstruowane tak, że dźwięk leci w sufit i wraca odbity do słuchacza. Jest to jednak rozwiązanie gorsze, ponieważ przy dźwięku odbitym cześć fal zawsze się wytłumi, toteż jego jakość będzie gorsza.

Dodatkowe zastosowania głośników DA

Nie pa przeciwwskazań,by głośniki do Dolby Atmos zamontować na wysokości uszu słuchacza i rozstawić dookoła w celu wykorzystania do innych technologii dźwięku przestrzennego, np. DTS:X czy Auro 3D. Jednakże najgłębszą immersję odczuwa widz, umiejscowiony w środku kopuły dźwięku, jaką tworzą sufitowe głośniki w technologii DA.