Jakie zabiegi profilaktyczne dostępne są w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu?

Dużo osób mylnie sądzi, że do dentysty należy się udać wyłącznie wtedy, gdy zaczyna boleć ząb. Jest to jednak duży błąd. Chorobom i różnym problemom możesz skutecznie przeciwdziałać. Możesz również zdecydować się na inne zabiegi, które związane są z profilaktyką. Jakie usługi możesz znaleźć w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu? Oto kilka z nich!

Nie bój się wizyt kontrolnych!

Dentysta to raczej nie jest jedno ze słów, które wiąże się z miłymi skojarzeniami. Tymczasem wizyta w gabinecie niekoniecznie musi wiązać się ze stresem przed borowaniem czy leczeniem kanałowym. Aby sprawić, by spotkanie z dentystą było bardziej przyjemne, zaglądaj do niego minimum raz do roku. Dzięki tym wizytom możesz uchronić się przed rozwinięciem się niebezpiecznych chorób. Pamiętaj – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jakie zabiegi profilaktyczne wykonywane są w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu?

Usuwanie kamienia nazębnego

Jest to jeden z zabiegów profilaktycznych, który warto wykonać w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu. W ramach tej usługi wykonywany jest skaling lub piaskowanie. Zabieg odbywa się na różne sposoby. Może być on wykonany przy pomocy skalera ultradźwiękowego lub metodą kieratażu.

A może chcesz poprawić kolor zębów?

W gabinetach dentystycznych we Wrocławiu możesz również przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Warto jednak upewnić się, co do metody. Jedną z szybszych i najbezpieczniejszych technik jest wybielanie przy pomocy lampy Beyond. Innym rozwiązaniem mogą być np. nakładki wybielające lub lickówki porcelanowe. Wybór odpowiedniej techniki należy do dentysty. Z pewnością dobierze dla Ciebie najlepszy wariant.