Jak wyglądają współczesne magazyny logistyczne?

W dzisiejszych czasach działania w branży TSL oparte są o skrupulatnie zarządzane, powiązane ze sobą procesy oraz wyspecjalizowaną infrastrukturę. Może ona przybierać wiele form w zależności od realizowanych działań logistycznych – niezmiennie jednak jedną z jej podstawowych form są magazyny, niezbędne do odpowiedniego składowania i przeładunku towarów w łańcuchu dostaw.

magazyny Omega Pilzno

Magazyny na przykładzie Omega Pilzno

Doskonałym przykładem dobrze zarządzanych magazynów są obiekty w posiadaniu firmy Omega Pilzno. Przedsiębiorstwo działa w swoim parku logistycznym na powierzchni magazynowej przekraczającej 160 tys. metrów kwadratowych. Łącznie jest to 6 obiektów, które wspólnie obsługują kompleksowe łańcuchy dostaw – znajdują się one w Mokrzcu, Jasionce, Podgrodziu, Rzeszowie, Lędzinach oraz Gdańsku. Wartym wyróżnienia jest fakt, że każdy z obiektów jest zlokalizowany w miejscu ułatwiającym sprawną realizację procesów transportowo-logistycznych, dobrze przystosowany do magazynowania produktów ze zdecydowanej większości branż (w tym towarów szybko psujących się) i zaadaptowany pod możliwość prowadzenia specjalistycznych działań – takich, jak cross-docking, transgraniczna magazynowa obsługa celna czy zaawansowane usługi pakowania. Warto również wspomnieć o możliwości integracji własnego systemu zarządzania zasobami z systemem WMS dzięki wsparciu wykwalifikowanej kadry ekspertów IT.

magazyny Omega Pilzno

Jakie możliwości płyną z korzystania z magazynów zewnętrznego operatora logistycznego?

Jeśli jesteś ciekaw, co może przynieść współpraca z doświadczonym przedsiębiorstwem logistycznym posiadającym odpowiednio zarządzaną infrastrukturę – wejdź na stronę Omega Pilzno i przeczytaj więcej o oferowanych usługach. Dowiedz się, co można zyskać, włączając ich magazyny w łańcuch dostaw Twojej firmy.