Nagrzewnice indukcyjne do łożysk – Co to jest?

Zastosowanie nagrzewnic indukcyjnych do łożysk to jak sama nazwa wskazuje nagrzewanie łożysk ale również kół zębatych, łożysk, tulei, sprzęgieł oraz innych metalowych elementów, które razem tworzą zamknięty obwód elektryczny. Jest to duże ułatwienie w kwestii montażu elementów z pasowaniem zaciskowym.

Działanie nagrzewnic indukcyjnych do łożysk

Nagrzewnice indukcyjne do łożysk swoim działaniem bardzo przypominają transformator. Nagrzewnica pełni rolę uzwojenia pierwotnego, natomiast grzany element uzwojenia wtórnego. Gdy nagrzewnica pracuje prąd przemienny przemieszcza się przez uzwojenie pierwotne tworząc wysokie napięcie. W nagrzewanym elemencie działającym jak uzwojenie wtórne tworzy się duży prąd o niskim napięciu. Właśnie ten prąd powoduje nagrzewanie elementu. Warto zaznaczyć, że duży prąd płynie tylko w elemencie, dlatego tylko on jest nagrzewany. Na końcu cyklu element jest automatycznie rozmagnesowany.

Gdzie kupić nagrzewnice?

Aktualnie na rynku znajdziemy szeroki wybór nagrzewnic indukcyjnych do łożysk. Rekomendowana jest firma DACPOL, który jest wieloletnim dostawcą komponentów do energoelektroniki, automatyki, elektroniki, energetyki. Zapewniają wysoką jakość oferowanych produktów. Znajdziecie u nich Państwo nagrzewnice indukcyjne takie jak Betex, EASYHEAT, SURETHERM. Jeśli nie są Państwo pewni na co się zdecydować warto skorzystać z doradztwa specjalistów DACPOL.