Programowanie PLC – co jeszcze warto wiedzieć?

Może jesteś przekonany, że wiesz już wszystko co warto wiedzieć o komputerach jednak my omówimy jeszcze jeden obszar o którym mogłeś nie słyszeć. Jest to automatyka, a bliżej programowanie PLC, które pomocne jest nam do automatyzacji robotów i maszyn. Krótko mówiąc programowanie PLC jest to nic innego jak komputer z procesorem, dzięki któremu możemy pobierać dane użytkownika, które później są wykorzystane do skomplikowanych obliczeń lub innych modyfikacji. Dokładniej o PLC napisaliśmy poniżej.

Programowanie PLC i jego znaczenie

PLC to skrót pochodzący z języka angielskiego, który oznacza “Programmable Logic Controller”. Tłumacząc tą nazwę na język polski jest to “programowalny sterownik logiczny”. Z czego zbudowany jest sterownik PLC? Sterownik PLC jest to jednostka zbudowana z procesora wykonującego proces kontrolny na podstawie danych wprowadzonych przez moduły wejściowe. Rozróżniamy wejścia na analogowe i cyfrowe. Sterowniki PLC komunikują się z użytkownikiem poprzez moduły lub sensory wyjściowe, które składają się z silników, zaworów, siłowników lub pasów transmisyjnych.

Programowanie PLCDo czego właściwie potrzebne jest programowanie PLC?

Dzięki programowaniu PLC mamy możliwość przełączenia przekaźników, przeprowadzenia skomplikowanych obliczeń wykorzystując dane zewnętrzne oraz możemy porównać wprowadzone wartości potrzebne do szczegółowej analizy. Sterowniki PLC bardzo szybko reagują na zmiany parametrów oraz wartości. Programowania PLC cechuje prostota i szybkość rozwiązywania problemów i błędów. Sterowniki PLC mogą być zaprogramowane za pomocą komputera HMI (Human-Machine Interface).

Asapel
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 10
42-520 Dąbrowa Górnicza
http://asapel.pl/
e-mail: biuro@asapel.pl
nr. telefonu: 792 487 755