Samsung Galaxy s8 plus – przed i po premierze

Samsung Galaxy s8 plus – opinie przed i po premierze

Przed premierą Samsunga Galaxy S8 wiele osób zastanawiało się, czy korzystanie z najnowszego produktu Samsunga będzie na tyle wygodne, aby korzystać z niego w dość szybki sposób. Po kilku dniach od premiery już nikt nie posiadał wątpliwości.
Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie warto przypomnieć sobie o niestandardowych wymiarach i proporcjach wyświetlacza Galaxy s8. Samsung zaprojektował dwie wersje premierowego modelu: Galaxy s8 i Galaxy s8 plus. W obu wersjach zastosowano ekrany o proporcjach 18,5;9. Samsung Galaxy s8 plusSzerokość pierwszego modelu jest porównywalna do ekranu 5,2-calowego wyświetlacza, a model drugi ma szerokość równą wyświetlaczowi o przekątnej 5,5″. Każdy porównujący najnowsze modele Samsunga zauważy, że ich ekrany są znacznie wyższe od swoich starszych poprzedników.
Jest to dobra informacja dla miłośników dużych ekranów, które wykorzystują w większości przestrzeń obudowy smartfona.

Szybka obsługa jedną ręką – czy to możliwe?

Informacja o dwóch modelach Samsunga zapoczątkowała pytanie – które z nich da się obsługiwać jedną ręką? Opinie na temat modelu galaxy s8 (z mniejszym ekranem) były porównywalne i odpowiadały się za bezproblemowym korzystaniem z tego smartfonu jedną ręką. Problem jednak pojawia się przy korzystaniu z modelu Samsunga Galaxy s8 z powiększonym ekranem wynoszącym 6,2″. W jego przypadku większość osób miała trudnośc z obsługi pełnego ekranu jedną ręką – szczególnie jeśli korzystamy z górnej części ekranu. Dlatego ważnym czynnikiem odpowiadającym za wybór pomiędzy tymi dwoma modelami jest wielkość ekranu i jego wykorzystanie. Jeśli wiemy, że duży ekran będzie nam służył lepiej do pracy i korzystania w codziennym życiu to wybierzmy Galaxy s8 plus, lecz jeśli wolimy szybciej korzystać z ekranu jedną ręką i nie zależy nam na aż tak dużym ekranie to wybierzmy model zwykły s8.