Aplikacje smogowe na Twojego smartfona

Jakość powietrza w naszych miastach pogarsza się. Na szczęście w Internecie znaleźć można wiele stron z monitoringiem jego stanu. Praktycznie w każdym dużym mieście zainstalowany jest system kontrolujący jakość powietrza i informujący o obecności szkodliwych dla zdrowia substancji. Pomocne okazują się również aplikacje smogowe.

Aplikacje smogowe pozwalają się lepiej zabezpieczyć

Aplikacje smogowe – czy warto z nich korzystać?

Zdecydowanie tak! Dobrym przykładem jest Airly, które posiada własną sieć czujników pomiarowych. Podanie dokładnego adresu zamieszkania, pracy lub często odwiedzanych lokalizacji pozwala sprawdzić nie tylko wartości średnie, ale również aktualną sytuację w konkretnym miejscu. Dzięki temu możemy się przygotować, np. zakładając maskę antysmogową. Inną, wartą uwagi aplikacją smogową jest Kanarek, pobierający informacje z ponad 500 stacji różnych firm. W sklepach Google Play i App Store można znaleźć również wiele innych ciekawych narzędzi. Warto wybrać tą najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb. Regularny pomiar to oczywiście podstawa, bez której tego typu aplikacje nie będą działać poprawnie.

W monitoringu stanu powietrza w okolicy pomogą aplikacje smogowe

Więcej informacji?

Szerszy opis omawianych narzędzi oraz wiele ciekawych informacji na temat smogu i możliwości jego zmniejszenia znaleźć można na blogu Kotły Klasy 5. Aplikacje smogowe to obecnie rzecz niemal niezbędna na smartfonie mieszkańca dużego miasta. Warto dokładnie poznać ich możliwości. Regularne aktualizacje pozwalają czuć się bardziej bezpiecznie.