Telefon Huawei p10 i tak zwany „shelf issue” – o co chodzi?

Telefon Huwawei p10 – czyli jak młodsze rodzeństwo ma trudniej

Telefon Huawei p10 nie padł na podatny grunt. Była to ziemia twarda, nieprzyjazna, bo oczekująca wiele. Te osoby, którym zdarzyło się mieć w życiu zdolne rodzeństwo wiedzą, jak bardzo trudne jest – z co najmniej dwóch powodów – dorastanie w cieniu.

Pierwszy powód to taki, że w ocenie pewnych osób można nigdy nie „dorosnąć do poziomu”. Drugi powód to taki, że starsze, zdolne rodzeństwo jest czasami traktowane jak matryca – jego zainteresowania, zdolności powinny wyznaczać nasze. To ono tu definiuje, w jakich wyścigach mamy brać udział.

Oto jedna z funkcjonalności współczesnych telefonów - Huawei p10 też umie, jeśli ma apkę

Dlaczego o tym piszę w artykule, który miał być przecież poświęcony telefonowi Huawei p10? Oczywiście dlatego, że model ten ma starszego, zdolnego, bardzo lubianego brata – mianowicie Huawei p9, który w roku 2016 zdobywał pochlebne opinie, a zadowolonych userów tego telefonu można liczyć w masach.

A zatem już na starcie Huawei p10 miał trudniej – wiadomo doskonale, jaka będzie treść porównań. I tym zakresie telefon Huawei p10 sprawdził się nieźle – jest lepszy aparat fotograficzny – w rzeczy samej, stanowi on zdecydowanie jednej z mocniejszych punktów całego modelu.

Na czym polega ten shelf issue?

Opinie jednak, jak to się oczywiście zdarza, są zmieszane. Jak się okazuje, tym, o czym internauci dyskutują – a mam na myśli internet zajmujący się opiniowaniem najnowszych modeli smartfonów, to kwestia półki – i to jest właśnie owo „shelf issue”.

do rozważenia - Huawei p10 jako telefon komórkowy

Parafrazując Richarda Goodwina z Know Your Mobile, telefon Huawei p10 ma szanse na to, żeby zostać czymś w rodzaju telefonu roku – a był to tytuł, którym niezobowiązująco obdarzył ten model inny recenzent.

Problem półki to inaczej mówiąc problem ceny. Każdy telefon jest interpretowany w kontekście jego konkurencji. Niemniej jednak, jeśli rozpatrywać samo urządzenie, to jego oprogramowanie, dobry design i inne zalety powinny przyciągnąć wiele, wiele osób, ceniących sobie ładne i poręczne urządzenia przenośne.