Drukowanie na folii

Słyszałeś o możliwości, jaką jest drukowanie na folii, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać i do czego w ogóle może służyć taka funkcja? Dowiedz się tutaj!

Jak drukować na folii?

Pierwszym krokiem, który musisz podjąć, przy drukowaniu na folii jest sprawdzenie, czy Twoja drukarka ma w ogóle taką możliwość. Nie wszystkie bowiem drukarki są w stanie drukować na tym materiale, chociaż większość znanych producentów w tej branży dodaje taką opcję do swoich produktów. Jeśli wiesz już, że Twój sprzęt jest w stanie wydrukować na folii, kolejnym krokiem jest zdobycie odpowiedniego tuszu do drukarki. Nie każdy tradycyjny atrament jest w stanie utrzymać się na śliskiej powierzchni folii, dlatego potrzebny jest tu tusz o lepszej gęstości i lepkości, taki jak np. tusz sublimacyjny czy ekosolwentowy.

Co można uzyskać poprzez drukowanie na folii?

Drukowanie na folii to rzecz, która często przydaje się w różnych placówkach edukacyjnych oraz magazynach i halach produkcyjnych. Dlaczego w tak skrajnych miejscach? Ponieważ możemy wykorzystywać takie drukowanie do różnych celów. Jednym z nich jest zwyczajne nadrukowywanie potrzebnych informacji na folie i zabezpieczanie nią kartonów oraz palet. Innym przykładem jest drukowanie logo i reklamy swojej firmy np. na workach foliowych. W instytucjach edukacyjnych częściej jest wykorzystywana do tworzenia naklejek i różnego rodzaju dekoracji.