Lornetki myśliwskie – Niezbędne wyposażenie myśliwego

Osoba zajmująca się polowaniami powinna posiadać odpowiednie wyposażenie. Oprócz broni palnej jest to wiele innych dodatkowych akcesoriów. Wśród nich wyróżniamy lornetki myśliwskie. Często zdarza się tak, że nasza zwierzyna jest w oddali, a w myślistwie ważna jest również obserwacja. Powinniśmy do tego używać odpowiedniego sprzętu optycznego. Z naszego artykułu dowiesz się w jaki sposób dobrać właściwy sprzęt.

Jakie lornetki myśliwskie wybrać?

Przed wyborem lornetki myśliwskiej warto zwrócić uwagę na kilka parametrów takiego urządzenia. Na rynku znajdziemy wiele modeli lornetek o różnych mniej bądź więcej zaawansowanych opcjach. Jednamy z ważniejszych opcji jest wyposażenie lornetki myśliwskiej w regulację dioptrii. Kolejnym ważnym parametrem jest dobranie lornetki pod względem odpowiedniej powiększenia dostosowanego do naszych potrzeb i wzroku.

Dalmierz myśliwski – równie przydatny sprzęt do lornetka myśliwska

Za pomocą dalmierza myśliwskiego mamy możliwość, określenia położenia naszego celu(zwierzyny) i określenie minimalnej tolerancji błędu. Bardzo wygodną opcją jest zainwestowanie w lornetkę z dalmierzem. Jest to zaawansowany sprzęt optyczny, który jest bardzo dokładny pod każdym względem. Przed zakupem dalmierza warto zwrócić uwagę na maksymalny zasięg urządzenia. Zwykle tego typu sprzęt jest o zasięgu 1000 a 4000 metrów. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego, gdzie znajdziemy szeroki wybór sprzętu optycznego!