Jak wygląda transportowa droga z Chin do Europy

Obecna globalizacja rynku sprawia, iż wiele państw z całego świata eksportuje i importuje swoje towary do wielu różnych części świata. Jednym z przodowników eksportu towarów są Chiny. Tania siła robocza, niskie koszty produkcji oraz wielkie fabryki to czynniki, dla których wiele firm decyduje przenieść swoją produkcję do azjatyckiego potentata. Dodatkowa popularyzacja chińskich sklepów internetowych, jaka ma miejsce w ostatnich latach, sprawia, iż zwiększa się zapotrzebowanie transportowe na wszelkie produkty. Jak zatem wygląda droga z Chin do Europy?

Droga z Chin do Europy- możliwości

W przypadku transportowania produktów z Chin do Europy istnieje kilka możliwości. Pierwszą opcją jest droga morska. Niestety, czas realizacji takiego transportu jest bardzo długi i wynosi średnio 40 dni. Dodatkowo w związku z wysokim popytem brakuje kontenerów, co znacznie podnosi ceny. Droga z Chin do Europy możliwa jest również poprzez drogę lądową. Transport lądowy niesie za sobą wiele korzyści, m.in. szybki czas realizacji dostawy, który może wynieść jedynie 9 dni. Obecnie jednak mało firm transportowych organizuje przejazdy do tego kraju, a w większości przypadków zajmują się tym firmy z Białorusi.

droga z Chin do Europy- transport towarowy

Gdzie zamówić transport?

Droga z Chin do Europy, mimo iż ma duży potencjał, nie jest w Europie aż tak popularna. Omega- Pilzno to firma transportowa oraz logistyczna oferująca wiele możliwości w przypadku transportu morskiego oraz lądowego, a trasa z Chin do Europy jest jednym z najnowszych szlaków przewozowych dostępnych w ofercie. Wejdź na stronę i dowiedz się więcej