Browning – Jedna z najpopularniejszych marek ze świata broni palnej

Bez wątpienia Browning to marka, o której słyszał każdy, nawet osoby które nie interesują się bronią palną. To świadczy o ogromnej rozpoznawalności. Historia marki rozpoczęła się w XIX wieku. Z każdym rokiem firma Browning rozwija się i poszerza swoją ofertę o kolejne serie pistoletów, strzelb, karabinów oraz akcesoria. Oferta broni tej marki przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów, sportowców jak i amatorów.

Jak powstała marka Browning?

Założycielem marki był John Moses Browning. Bez wątpienia była to postać nieszablonowa, która cały czas szukała nowych rozwiązań. Warto, również zaznaczyć, że był samoukiem. Historia jego sukcesów rozpoczyna się od 1879 roku, wtedy uzyskał swój pierwszy patent na jednostrzałowy karabin. Zaraz po tym rozpoczął produkcję tego modelu z pomocą braci. Dzięki dużym doświadczeniu w strzelectwie zaprojektował, również broń myśliwską. Wiele innych popularnych marek takich jak Winchester czy Colt wykupiły prawa na różne projekty broni od Brwoninga.

Co wpływa na wysoką jakość produktów tej marki?

Bez wątpienia John Browning to osoba nietuzinkowa, która stworzyła ogromne imperium w branży broni palnej. Wszystkie firmy były nadzorowane przez pracowników, aby jakość była na jak najwyższym poziomie. Browning produkował ponad 70 różnych rodzajów broni, a z roku na rok oferta rozrasta się.