Jak posadzić aloes bez korzenia i poradzić sobie z jego uprawą

Aloes to roślina, której przypisuje się zbawienne właściwości. Doskonale wpływa na skórę, odżywia od środka i stosowany zewnętrznie, a przy tym należy do najłatwiejszych roślin do hodowli. Nic dziwnego, że tak powszechnie występuje w polskich domach, choć mało kiedy uprawiany jest poprawnie. Jak dbać o jego szybki rozwój? Jak posadzić aloes bez korzenia? Jak często podlewać aloes?

Główne założenia uprawy 

Aloes jak większość sukulentów nie jest rośliną wymagającą. Dużo groźniejsze jest dla niego zbyt częste podlewanie, niż przesuszenie, które doskonale znosi. Dzieje się tak za sprawą grubych, gromadzących wodę liści. W uprawie aloesu należy więc pamiętać o dwóch głównych założeniach – skromne podlewanie to podstawa, a roślina zawsze powinna mieć wystarczająco miejsca, bowiem lubi się gwałtownie rozrastać. 

jak posadzić aloes bez korzenia

Jak posadzić aloes bez korzenia – dwa sposoby

Sadzenie aloesu jest równie proste jak jego dalsza uprawa. Najszybszą metodą jest wsadzenie odciętego liścia wprost do szklanki z wodą. Roślina szybko wypuści korzenie i zacznie je rozwijać. Tak przygotowany liść należy umieścić w odpowiednim podłożu i gotowe! Aloes zaczyna rosnąć. 

Zastanawiasz się,jak posadzić aloes bez korzenia na inny sposób? Drugą metodą jest umieszczenie liścia bezpośrednio w podłożu, przy czym należy być szczególnie ostrożnym z jego podlewaniem i warunkami otoczenia. Metoda ta jest zdecydowanie trudniejsza, a nie zapewnia przy tym większych szans powodzenia hodowli.