Antyperspiranty – wiedza w pigułce!

Gdy poruszamy temat kosmetyków pielęgnacyjnych, antyperspiranty należą do tych produktów, których używamy codziennie. Czy jednak wiesz o nich wystarczająco dużo? W tym wpisie pochylimy się głębiej nad tematem tych kosmetyków.

W jaki sposób stosować antyperspirant?

Warto powiedzieć sobie na początku w jakiej formie możemy spotkać ten kosmetyk. Antyperspiranty w większości sklepów i drogerii dostępne są w następujących formach: jako spray, w kulce, jako sztyft. Coraz częściej można spotkać także formę kremu lub sypką – często są to kosmetyki naturalne bez dodatku sztucznych substancji, niekoniecznie zdrowych dla naszej skóry. Stosując antyperspirant, niezależnie od jego postaci, warto stosować się do kilku reguł, by jego działanie było najskuteczniejsze. Kosmetyk ten stosujemy na czystą umytą powierzchnię skóry i dajemy kosmetykowi wyschnąć i wchłonąć się w skórę pod pachami – daje to gwarancję skuteczności produktu i zapobiega jego wytarciu się przez ubrania.

antyperspiranty

Czym się różni antyperspirant od dezodorantu?

Część osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje duża różnica miedzy antyperspirantami a dezodorantami! Podczas gdy antyperspirant ma na celu blokadę gruczołów potowych i w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego potu, tak dezodoranty nie posiadają takich składników. Działają one raczej jak odświeżacz i maskują zapach potu mieszankami zapachowymi. Widać zatem istotną różnicę między tymi dwoma produktami w ich składzie i efekcie działania.