Naturalne olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne to esencja rośliny. Każda kropla to cenny eliksir otrzymywany z takich części roślin jak kwiat, liść czy skórka. Różnią się między sobą przede wszystkim zapachem, ale wszystkie w podobnym stopniu wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Niektóre z olejków eterycznych działają również przeciwwirusowo. Stosowane są one od stuleci na wiele dolegliwości i stanowią niezbędnik w domowej apteczce.

Działanie naturalnych olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne mają wiele pozytywnych właściwości. Działają wielopłaszczyznowo. Sprawdzają się jako środek przeciwko bólowi głowy, wspomagają sen, koncentrację i pomagają w walce z trądzikiem. Mogą również poprawiać jakość powietrza w twoim mieszkaniu, nadając mu przy tym przyjemny zapach. Dzięki właśnie tym cudownym walorom zapachowym, można wykorzystywać je również do stworzenia naturalnych perfum. Przed jakimkolwiek zastosowaniem olejków warto wcześniej wykonać test alergiczny. Jak? Kroplę olejku należy rozpuścić w łyżeczce oleju roślinnego i wetrzeć w skórę. Jeżeli w ciągu 12 godzin nie pojawi się zaczerwienienie olejek można stosować.

naturalne olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne w aromaterapii

Aromaterapia jest kuracją wykorzystującą naturalne olejki eteryczne. Doskonale pielęgnuje ciało, a także ma korzystny wpływ na zdrowie, szczególnie psychicznie. W kuracji tej główną rolę odgrywają właśnie naturalne olejki eteryczne. Olejki eteryczne z łatwością przenikają przez skórę i drogi oddechowe obejmując cały organizm. W naszym mózgu są przetwarzane przez układ limbiczny, wywołując określone uczucia – pobudzają nas, wyciszają czy też dodają nam wewnętrznej siły. Zabiegi tego typu polecane są szczególnie osobom borykającym się z bólami stawów i mięśni, katarem, kaszlem i bólami głowy.