Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Przygotowujesz się do zabiegu depilacji laserowej? Może jesteś już po pierwszej wizycie w salonie i teraz zastanawiasz się jak zadbać o swoją skórę po zabiegu, aby szybko się zregenerowała? Warto zapoznać się z kilkoma warunkami, a pielęgnacja skóry po depilacji laserowej będzie dla Ciebie codzienną przyjemnością i czasem dla siebie.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Jak wygląda pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Zadbanie o skórę zaraz po zabiegu nie jest niczym trudnym, a może zmniejszyć zaczerwienienia pojawiające się na sutek podrażnienia skóry. Pamiętaj, że istotne są nawet ubrania, które zakładasz na miejsce poddane takiej depilacji. Noś ubrania i tkaniny przepuszczające powietrze. Co do reszty, potrzebujesz jedynie wolnej chwili wieczorem oraz chęci podjęcia świadomej pielęgnacji. Twoja skóra będzie lepiej się regenerować, a pielęgnacja skóry po depilacji laserowej stanie się dla Ciebie odskocznią.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

5 zasad opieki nad skórą

Twoja pielęgnacja skóry po depilacji laserowej powinna zawierać się w 5 podstawowych czynnościach. Zawsze pamiętaj, aby:

  • osłaniać przed słońcem partie skóry poddane zabiegom
  • unikać nadmiernego podnoszenia temperatury ciała
  • unikać stosowania mocnych kosmetyków
  • używać preparatów nawilżających i łagodzących podrażnienia
  • wystrzegać się dodatkowych podrażnień 

Okres 2 tygodni po zabiegu może okazać się trudny dla skóry. Pomożesz jej jeśli rezygnujesz z opalania się i z nadmiernego przebywania na słońcu. Ważne jest również, aby nie narażać skóry na dodatkowe ciepło jak długie gorące kąpiele. W pierwsze dni po zabiegu należy zrezygnować z mycia się mocnymi kosmetykami i peelingami, które dodatkowo podrażniają skórę. Wieczór po zabiegu wystarczy umyć depilowane miejsca letnią wodą, a w kolejnych dniach używać delikatnych płynów myjących. Nie wolno zapomnieć o prawidłowym nawilżeniu skóry. W tym celu należy pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Można również skorzystać z łagodzących preparatów przynoszących ulgę.