Różne witaminy na trądzik i ich zastosowanie

Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, lub chcesz mu zapobiegać, to ważne jest, abyś się dobrze odżywiał i dostarczał organizmowi wszystkich potrzebnych składników. W tym artykule sprawdzisz jakie witaminy na trądzik pomagają.

Witamina A

Pozytywnych zastosowań witaminy A jest wiele. W odniesieniu jednak do trądziku wpływa ona przede wszystkim na zdrowy wygląd skóry, a także paznokci i włosów. Niweluje wydzielanie sebum oraz rozwój bakterii występujących na skórze. Przyśpiesza również gojenie ran, co będzie szczególnie przydatne w momencie gdy z naszego trądziku powstaną blizny. Witaminę A możemy znaleźć w warzywach takich jak marchew, papryka czy jarmuż oraz w produktach pochodzenia zwierzęcego takich jak wątróbka kurczaka, cielęcina czy tuńczyk.

Działanie witaminy E

Witamina E jest antyoksydantem, który zapobiega śmierci komórek oraz ich starzeniu się. Posiada zdolności regeneracyjne, dzięki czemu jest również ważnym elementem gojenia się ran. Przeciwdziała rogowaceniu się naskórka poprzez regulowanie wydzielania się sebum. Dodatkowo nawilża i regeneruje skórę. Znajdziemy ją w różnych olejach roślinnych, orzechach czy awokado.

Witaminy na trądzik

Witaminy na trądzik B2 i B3

Kolejne witaminy na trądzik, jakimi są B2 i B2, tak samo jak wcześniejsze mają wpływ na łojotok, czyli nadmierne wydzielanie się sebum. Co więcej, wzmacniają skórę i jej funkcje ochronne. Źródło tych witamin znajdziemy m.in w migdałach i roślinach strączkowych.