OnyX Dream 400 – rekuperator do domu

Nowoczesny system wentylacji w domu to wyznacznik komfortu. OnyX Dream 400 to propozycja firmy Frapol dla budynków mieszkalnych i mieszkań o powierzchni nie większej niż 150 metrów kwadratowych. Poznajmy bliżej możliwości i zalety tego urządzenia.

OnyX Dream 400 wraz ze sterownikiem.

OnyX Dream 400 – podstawowe informacje

Centrala ta to kompaktowe i stosunkowo lekkie (48 kg) urządzenie o wydajności 400 m3/h. Instalacja OnyX Dream 400 jest bardzo łatwa. Produkt można postawić lub powiesić na ścianie. W razie potrzeby istnieje możliwość zamówienia centrali do zabudowy, np. w ramach ciągu urządzeń AGD w mieszkaniu. Efektywność odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego przez rekuperator wynosi maksymalnie 95%. Zastosowano w nim filtry G4, które oczyszczają nawiewane powietrze.

Kompaktowa budowa OnyX Dream 400.

Jakie zalety ma wentylacja mechaniczna?

Mówiąc o OnyX Dream 400, nie sposób pominąć pozytywy zainstalowania w budynku wentylacji mechanicznej. Po pierwsze – zyskujemy kontrolę nad dostarczaniem i przepływem świeżego powietrza w domu. Drugi ważny aspekt to poprawa komfortu. Zmniejsza się (a nawet znika) problem z nadmierną wilgotnością. System działa niezależnie od pogody – wentylacja grawitacyjna natomiast zależy ściśle od warunków na zewnątrz.

Więcej informacji o OnyX Dream 400 znaleźć można na stronie producenta: http://www.frapol.com.pl/produkt/45/OnyX-Dream-400. Jeśli budujesz nowy dom lub remontujesz istniejący, koniecznie zastanów się nad wyborem funkcjonalnego systemu wentylacji mechanicznej.