Maseczka ochronna – zadbaj o zdrowie w czasach pandemii

Od niedawna w Polsce, w związku z pandemią koronawirusa, obowiązuje zakrywanie ust i nosa, kiedy wychodzimy z domu. Możemy to robić przy pomocy chusty i szalika, jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest maseczka ochronna. Jak wybrać odpowiednią, czym kierować się przy zakupie, i jakie są jej rodzaje? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym poście — zapraszamy do dalszego czytania!

Jak wybrać odpowiednią maseczkę?

maseczka ochronna na twarz

W sklepach możemy znaleźć wiele maseczek ochronnych, zarówno tańszych, jak i tych droższych. Wybierając odpowiednią maseczkę dla siebie, przede wszystkim powinniśmy się kierować indywidualnymi preferencjami, a nie tylko ceną. Droższa maseczka nie zawsze oznacza bowiem lepszą ochronę. Kupując maskę, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak to czy zależy nam na dodatkowej ochronie przed zanieczyszczeniami, jak długo i jak często przebywamy poza domem i czy przebywamy w pomieszczeniach odwiedzanych przez wiele osób.

Maseczka ochronna — rodzaje

Maseczka ochronna dostępna jest najczęściej w trzech różnych wariantach. Do wyboru mamy: maski ochronne jednorazowe, maski bawełniane oraz maseczki z filtrem. Odpowiadając na pytania, które umieściliśmy powyżej łatwo, dobierzemy odpowiedni model dla siebie. Maski jednorazowe sprawdzą się u osób, które przebywają w pomieszczeniach odwiedzanych przez różne osoby i mają kontakt z wieloma ludźmi. Takie maseczki wyrzucamy po ich jednokrotnym użyciu, dlatego stanowią bardzo dobrą ochronę. Maseczki bawełniane będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które często wychodzą z domu, gdyż możemy je używać wielokrotnie, dzięki czemu nie wydamy dużo pieniędzy na ich zakup. Z kolei maski z filtrem będą odpowiednie dla osób, które szukają dodatkowej ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza.