Protetyka Andrychów – rozwiązanie Twoich problemów!

Braki w uzębieniu dotykają każdego bez względu na wiek, a ich podstawa jest bardzo różna. Niejednokrotnie jest to po prostu utrata zębów w wyniku uszkodzeń mechanicznych, albo po prostu starzenia się. Dzisiaj na przykładzie protetyki w Andrychowie pokażemy Ci, jak możesz walczyć z takimi problemami!

Protetyka Andrychów – różnorodność metod

Najbardziej popularną metodą zaliczaną do usług protetycznych jest wstawianie protez częściowych bądź całkowitych, które mają za zadanie zastąpić zęby naturalne oraz przywrócić im wszystkie funkcje – w tym żucia. Przede wszystkim jednak poprawiają one wygląd całej jamy ustnej. Jeśli chodzi o protezy częściowe są one oparte na naturalnym uzębieniu pacjenta. Protezy całkowite utrzymują się w jednym miejscu przede wszystkim dzięki tak zwanemu efektu kapilarnemu, jednak przy dłuższym użytkowaniu mogą powodować uczucie dyskomfortu i zanik kości. W gabinetach dentystycznych najczęściej stosuje się rozwiązania nylonowe lub akrylowe, ponieważ są one najmniej kosztowne.

Proteza zębowa wykorzystywana w protetyce

Inną metodą wypełniania ubytków w uzębieniu jest zakładanie koron, które służą do przykrycia w całości uszkodzonego zęba. Mają one za zadanie wzmocnić zęba, a także poprawić jego wygląd. Dzięki szybkiemu postępowi rozwoju protetyki stomatologicznej w większości gabinetów stomatologicznych dopasujesz korony do naturalnego kolorytu zębów.

Inną metodą zaliczaną do protetyki są wkłady, które odbudowują utraconą koronę i wzmacniają korzeń zębowy. Najczęściej mają wygląd metalowego sztyftu. Jest on umieszczany w korzeniu, a na niego nakładana jest korona.

Protetyka Andrychów – sprawdź Addent!

Szukając gabinetu stomatologicznego, gdzie usługi stoją na naprawdę wysokim poziomie przegrzebałeś już cały internet? Sprawdź protetykę w Andrychowie w gabinecie stomatologicznym Addent, gdzie spotkasz się z profesjonalną obsługą i szerokim wachlarzem usług. Nie zwlekaj – zacznij się uśmiechać i ciesz się idealnym, zdrowym uśmiechem każdego dnia!

Adres: Krakowska 93A, 34-120 Andrychów
Telefon: 606-547-222
E-mail: andrychow@addent.pl
Więcej o usługach przeczytasz na stronie: http://dentysta-andrychow.pl/