Bezpieczne przejścia dla pieszych to priorytet na polskich drogach

Polska jest krajem, gdzie odnotowuje się największy odsetek wypadków na przejściach dla pieszych. Ze statystyk wynika, że co czwarty pieszy w Europie ginie właśnie na polskich drogach. Zazwyczaj główną przyczyną takich wypadków jest brak lub nieodpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie takiego przejścia.

przejścia dla pieszych

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na polskich drogach?

Warto zaznaczyć, że to my piesi powinniśmy uważać i zawsze rozglądać kilka razy podczas zamiaru przejścia ale gdy warunki atmosferyczne ograniczają widoczność kierowców jak i pieszych to nawet nasza rozwaga tutaj nie wystarczy. Przede wszystkim warto zastanowić się nad polepszeniem i zabezpieczeniem przejścia dla pieszych. Polska powinna wprowadzić aktywne przejścia, które dużo szybciej zasygnalizują kierowcy, przechodzącą osobę przez pasy. Zasięg działania tego innowacyjnego urządzenia również jest dużo większy.

Co oferują nowoczesne rozwiązania przejścia dla pieszych?

Aktywne przejścia dla pieszych, wyróżniają się czujnikami wykrywającymi zbliżające się osoby do przejścia, co pozwala na szybszą reakcje nadjeżdżających samochodów. Dodatkowo podświetlony znak kilkukrotnie zwiększa jego widoczność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Innowacyjna oprawa świetlna jeszcze bardziej oświetla sylwetkę osoby przechodzącej, dzięki nowoczesnej technologii LED. Te innowacyjne urządzenia powinny zastąpić tradycyjne oznakowanie w każdym większym mieście i nie tylko. Tradycyjne metody, które dotychczas wykorzystujemy jak widzimy po statystykach zawodzą a my możemy to przepłacić nawet życiem.