Ucyfrowienie RTG – postaw na technologię

Ucyfrowienie RTG – pod tym hasłem kryje się nic innego jak dodanie odrobiny nowoczesnej technologii w pracowniach radiologicznych. Jest to niezwykle istotny proces, któremu jest poddawanych coraz więcej placówek w całej Polsce. Dzięki ucyfrowieniu wzrasta szansa na szybką i przede wszystkim dokładną diagnostykę i rozpoznanie choroby, a co za tym idzie na szybszy proces całego leczenia.

Ucyfrowienie RTG – plusy dla pacjentów

Już wcześniej wspomnieliśmy, że dzięki ucyfrowieniu RTG będzie możliwa szybsza diagnostyka chorób. Cyfrowe aparaty RTG dają dokładniejsze obrazy, a co za tym idzie jest możliwa bardziej szczegółowa diagnostyka. Co ważne, Ucyfrowienie RTG - sprzęt firmy Consultronixszczegółowy obraz dostaniesz wykonując dużo mniejszą liczbę zdjęć niż było to w przypadku analogowych aparatów. W aparatach cyfrowych istnieje możliwość dużego powiększenia obrazu, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania tzw. zdjęć celowanych. Ucyfrowienie RTG zwiększa także liczbę pomiarów, które można wykonać. Ponadto lekarz nie będzie musiał rysować już linii na radiogramie, żeby wyliczyć interesujące go kąty.

Dodatkowym plusem dla pacjenta jest to, że dokumentacja z badania może być wielokrotnie odtwarzana oraz powielana. Nie istnieje więc ryzyko, że gubiąc płytkę CD z zapisem wyników badania pacjent będzie musiał jeszcze raz do niego podejść. Przed ucyfrowieniem nie było możliwości odtworzenia zdjęć – był tylko jeden komplet, który dostawał pacjent.

Cyfrowe aparaty RTG – wygoda dla techników

Ucyfrowienie pracowni radiologicznych zdecydowanie poprawia komfort pracy techników – nie muszą oni wdychać oparów chemicznych i pracować w natężonym oświetleniu. Ponadto ciężkie kasety zastępuje zapis cyfrowy – nie ma potrzeby ich dźwigania. Oczywiście, nie każdy technik będzie zadowolony z takiej zmiany – najciężej do zmian przywykają osoby starsze, które przez długie lata pracowały na analogowej aparaturze.

Ucyfrowienie RTG z firmą Consultronix

Firma Consultronix od wielu lat pomaga pracowniom radiologicznym w ucyfrowieniu oferujący wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny, pomagając w montażu oraz obsłudze urządzeń. Zainteresowany? Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Przemysłowa 17, 32-083 Balice
Telefon: 12 290 22 22
E-mail: biuro@cxsa.pl
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: www.consultronix.pl/oferta/diagnostyka-obrazowa/ucyfrowienie-aparatow-analogowych/1417wcc/wgc