Szlabany parkingowe – ważny element bezpieczeństwa

Szlabany parkingowe spotykamy nieomal na co dzień, najczęściej przy wjazdach i wyjazdach z parkingów. Dzięki nim mamy pewność, że nikt niepowołany nie zajmie miejsc parkingowych naszym terenie. Pozwalają one skutecznie zabezpieczyć nasze posesje, a jednocześnie wprowadzić system, który będzie weryfikował uprawnienia wjeżdżających. Oczywiście, mógłby to robić portier, ale od szlabanu nie musisz płacić ZUS-u.

Szlabany parkingowe – jakiej konfiguracji potrzebujesz?

Szlabany parkingowe, w przeciwieństwie do portierów, nie wymagają opłaty składki ZUSW naszym sklepie znajdziesz szlabany parkingowe w różnych konfiguracjach – jedno skrzydłowe oraz dwuskrzydłowe o różnej długości, zależnie od lokalnych potrzeb. Wykazują ogromny stopień kompatybilności z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, monitoringiem czy alarmem antywłamaniowym. Gwarantuje to wysoki stopień bezpieczeństwa i stosunkowo prostą instalację szlabanów.

Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie!

Kupując szlabany parkingowe musisz się zastanowić, jak płynny powinien być ruch, który będą regulowały. Rozwiązanie a’la bramki na autostradzie jest zalecane przy większym natężeniu przez krótszy czas – np. przy wjeździe na parking przy zakładzie pracy. Gdy spora liczba pracowników przyjeżdża do pracy na jedną godzinę, szlaban musi się opuszczać po każdym samochodzie. Jeśli jednak ruch jest bardziej rozłożony w czasie i wjeżdżać będą pojedyncze samochody, możemy wybrać opcję z sterowaną zdalnie pilotami, która będzie bardziej dynamiczna.