Czym jest izolacja pionowa fundamentów i co warto o niej wiedzieć?

Jeśli planujesz budowę domu, to z pewnością na drodze do osiągnięcia tego celu spotkasz się z wieloma technicznymi terminami, które będą stanowić dla ciebie zagadkę. Jednym z nich może być izolacja pionowa fundamentów. Jest to bardzo istotny element w procesie stawiania nieruchomości, dlatego warto dowiedzieć się o nim przynajmniej podstawowych rzeczy. Dzięki temu artykułowi zyskasz wiedzę o tym, czy jest ta izolacja oraz co warto wiedzieć na temat tworzenia jej.

Co to jest izolacja pionowa fundamentów?

Każdy budynek narażony jest na zniszczenie spowodowane wilgocią, która na różne sposoby osadza się na jego fundamentach oraz ścianach. Ochrona przed tą wilgocią jest więc jedną z ważniejszych rzeczy, którą należy uwzględnić w budowie domu. Z tego powodu stosuje się dwa rodzaje izolacji: pionową oraz poziomą. Izolacja pionowa fundamentów, czyli inaczej hydroizolacja, powinna być połączona z procesem termoizolacyjnym, co wzmocni jej działanie.

izolacja pionowa fundamentów

Co jeszcze warto wiedzieć o izolacji pionowej?

Przede wszystkim izolacja pionowa fundamentów, jak już wcześniej wspominaliśmy, jest jedynie jednym z elementów zapobiegania gromadzenia się wilgoci w budynku. Z tego powodu powinna być ona odpowiednio zsynchronizowana z innymi działaniami prowadzonymi w tym celu. Poza tym, aby wykonać odpowiednią izolację, niezbędne są jakościowe i sprawdzone produkty takie jak masy izolacyjne. Warto więc zainwestować w dobre materiały budowlane, aby skutecznie chronić nasz budynek.