Listwy sufitowe – uniwersalne dekoracje sufitowe

Aranżując wnętrza bardzo często skupiamy się tylko i wyłącznie na podłogach i ścianach. Przykładamy bardzo dużą uwagę do kolorów, tapet, czy rodzaju podłogi, zapominając jednocześnie o sufitach. Z góry zakładamy, że jest to część pomieszczenia, która najlepiej prezentować się będzie w kolorze białym, bez żadnych dodatków. Okazuje się jednak, że istnieje wiele elementów do aranżacji sufitu, jednym z nich są listwy sufitowe.

Listwy sufitowe – co to takiego?

Dekoracyjne listwy sufitowe montowane są na stykach ścian z sufitem. Ich głównym celem jest nadanie wnętrzom swoistego charakteru lub poprawienie proporcji danego pomieszczenia. Sprawdza się to szczególnie dobrze w przypadku mocnych kolorów ścian i wysokich pomieszczeń. Listwy sufitowe odcinają mocne barwy od sufitu, tym samym zmniejszając optycznie całe wnętrze. Ponadto, są to elementy, które bardzo dobrze maskują pęknięcia między ścianą a sufitem. Listwy spotykane w sklepach najczęściej są białe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować je na wybrany kolor.

Dekoracyjne listwy sufitowe

Rodzaje i style

Decydując się na montaż listew sufitowych warto pomyśleć nad ich rozmiarem i stylem. Niektóre z nich posiadać będą naprawdę nietypowe i wytworne wytłoczenia, inne cechować będzie prosta forma. Istnieją też uniwersalne modele listew, które niezależnie od stylu oraz wielkości pomieszczenia nie przytłoczą go a wręcz dodadzą charakteru. Warto również podkreślić znaczenie dobrej jakości tego typu dekoracji. Jako, że są to elementy wykonywane ze styropianu, ważne by posiadały solidne profile i ostre krawędzie, które odwzorują ich rzeczywisty wygląd. Interesującym przykładem takich produktów mogą być listwy sufitowe producenta WMB.