Jak wybrać blachodachówkę

Blachodachówka jest to drugie pod względem popularności – po dachówce – pokrycie dachu. Jest ono niedrogie, lekkie i łatwe w montażu. Blachodachówka dostępna jest w różnym modelach i kolorach, łatwo więc ją dopasować do każdego domu – jednak jak wybrać blachodachówkę, żeby pasowała do naszego domu, ale też służyła nam przez lata?

Jak wybrać blachodachówkę, która będzie trwała?

Przy zakupie blachodachówki nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej niską ceną. Najczęściej tanie produkty pochodzą od nieznanych producentów, którzy nie mają doświadczenia w ich wytwarzaniu i specjalistycznych laboratoriów pracujących nad coraz lepszą jakością pokryć dachowych. Kupując od niesprawdzonych producentów, musimy się liczyć między innymi z tym, że blachodachówka będzie mniej odporna na korozję i odbarwienia, a co się z tym wiąże, jej trwałość może być znacznie mniejsza. Jak wybrać blachodachówkę? Przede wszystkim nie oszczędzaj! Inwestycja w dobry materiał pozwoli nam zaoszczędzić w przyszłości na kosztownych remontach.

jak wybrać blachodachówkę

Jaka powłoka blachodachówki będzie najlepsza?

Zastanawiając się jak wybrać blachodachówkę warto też zwrócić uwagę na powłoki lakiernicze, którymi jest ona wykańczana. Chronią one blachę przed szkodliwym działaniem środowiska oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także nadają jej kolor. Stosowane są różne rodzaje powłok między innymi poliestrowe, które są bardzo odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu dają one wytrzymały i trwały kolor. Możemy znaleźć również poliuretanowe – również odporne na promieniowanie UV, jak również odporne na fotochemiczne procesy starzenia), czy też powłoki specjalne o bardzo dobrej odporności na promieniowanie UV, zarysowania, ścieranie i korozję oraz dużej elastyczności.