Pianka polietylenowa z rolki bez kleju

Szukasz materiału o dobrej izolacji termicznej i akustycznej, aby zamontować w samochodzie? Pianka polietylenowa z rolki bez kleju będzie w sam raz!

Pianka polietylenowa z rolki bez kleju — charakterystyka

A więc czym jest wspomniana wyżej pianka polietylenowa z rolki bez kleju? Jest to wyjątkowo lekka pianka, która została stworzona na bazie spienionej pianki PE sieciowanej. Dzięki temu dany produkt, w odróżnieniu od takich pianek PE, pod naciskiem nie pęka i nie traci swoich właściwości. Do zalet produktu trzeba doliczyć również odporność na zapachy, wodę i olej. Dodatkowo pianka wyróżnia się elastycznością i niską wagą, dzięki czemu jest łatwa w montowaniu. W zależności od swoich potrzeb klienci mogą wybierać z dwóch opcji pianki o różnej grubości: 4mm i 8mm.

pianka polietylenowa z rolki bez kleju zdjęcie

Jak wykorzystać piankę polietylenową z rolki?

Pianka polietylenowa sieciowana posiada dużą izolacyjność termiczną i akustyczną. Duża gęstość komórek sprawia, że pianka chłonie szerokie spektrum średnich i wysokich częstotliwości. Dzięki temu połączenie tej pianki z matami butylowymi i piankami Black Ton stanowi jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań do redukcji hałasu w samochodzie. W tym celu na element metalowy trzeba najpierw nałożyć matę butylową (np. StP Silver, Gold lub Aero), powierz której nakłada się pianka polietylenowa. Innym popularnym zastosowaniem produktu jest wypełnienie przestrzeni w samochodach użytkowych.