Kwiaty do biura – must have!

Praca w nudnych czterech ścianach chyba nikomu nie dodaje motywacji do pracy. Prostym sposobem na ożywienie wnętrza są kwiaty do biura, które pięknie się prezentują oraz umilają czas! Poznaj nasze przemyślenia i wskazówki dotyczące roślin biurowych w tym artykule!

Jakie rośliny nadają się do biura?

Myśląc o kwiatach do biura i innych roślinach musimy mieć na uwadze kilka rzeczy, które mogą dotyczyć nie tylko nas, ale i naszych współpracowników. Po pierwsze, lepiej jest unikać roślin, które produkują pyłek. Z jednej strony unikniemy dodatkowego sprzątania związanego z osiadaniem pyłku na rzeczach, z drugiej osoby posiadające alergię na pyłki nie będą narażone na aktywację reakcji alergicznych w pracy. Po drugie, kwiatowy zapach nie jest zły, jednak warto zrezygnować z silnie pachnących roślin. Odurzenie zapachem może być nie tylko nieprzyjemne, ale może przyczynić się do dekoncentracji oraz spadków wydajności pracowników. Wybierajmy rośliny, które nie wymagają dużej pielęgnacji, by dłużej wytrzymały w pomieszczeniu i byśmy mogli się cieszyć nimi cały czas.

kwiaty do biura

Gdzie umieścić kwiaty do biura?

Jeśli zastanawiamy się nad aranżacją kwiatów do biura i innych roślin, ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia, jednak warto pamiętać o funkcjonalności biura. Roślin nie umieszczajmy bezpośrednio na biurkach, bo zabierają miejsce pracy. Świetnie za to sprawdzą się rośliny wiszące pod sufitem, stojące przy ścianach i na półkach, piękne wiszące bluszcze. Kreatywnym pomysłem na aranżację jest bardzo ostatnio popularne oplecenie pnączy roślin na kolumnie wewnątrz budynku – daje to naprawdę architektonicznie estetyczny efekt wow!