Postawa ciała a mata do pracy stojącej

Nad biurkami i miejscami pracy w Polsce czai się ciche niebezpieczeństwo, które każdego roku mogą odczuć zarówno pracodawcy jak i pracownicy na przykład poprzez zmniejszoną produktywności. Sprawca? Ból pleców związany z pracą. Obrażeń przy pracy spowodowanych złą postawą i miejscami pracy poniżej ergonomii można łatwo uniknąć dzięki szkoleniu i zapewnieniu odpowiedniego sprzętu, ale odpowiedzialność za przejęcie przywództwa i wdrożenie tych, ważnych inicjatyw ograniczania szkód spoczywa na pracodawcach. Dlaczego postawa ciała podczas pracy siedzącej jest ważna? Czy mata do pracy stojącej jest rozwiązaniej wyżej wymienionych problemów?

Dobra i zła postawa podczas wielogodzinnej pracy

Czarna mata do pracy stojącej a poprawa ergonomii pracy

Znajomość różnicy między dobrą i złą postawą oraz wpływu, jaki obie mogą mieć na nasze samopoczucie fizyczne, jest pierwszym krokiem do poznania sposobów poprawy. Postawa odnosi się do ogólnego, prawidłowego ułożenia naszego ciała i jest czymś więcej, niż tylko utrzymywaniem prostego kręgosłupa. Nietrudno rozpoznać złą postawę u osób wokół nas. Opadające ramiona, głowa pochylona do przodu lub do tyłu to elementy, które większość z nas może łatwo zauważyć.

Innowacyjna mata do pracy stojącej

Chociaż te objawy mogą wydawać się dość niewinne, powikłania złej postawy wykraczają daleko poza wzrok. Przewlekły ból pleców, zwyrodnienie stawów i dysfunkcja kręgosłupa mogą zmniejszać siłę mięśni, narażając je na szereg potencjalnych kontuzji. Mata do pracy stojącej to produkt, który posiada 2-stopniową konstrukcję z dodatkowym stopniem. Umożliwia ona zmianę pozycji stóp a także rozciągnięcie mięśni i delikatny ruch w czasie pracy, zapobiegający zmęczeniu nóg.