Dostępna dotychczas jedynie na skalę przemysłową, coraz częściej pojawia się w naszych domach. Rekuperacja: enigmatyczne sformułowanie, które może być niejasne dla osób niezwiązanych z branżą, warto przyswoić i zrozumieć. W końcu taki sposób zarządzania domowym ogniskiem może okazać się bardzo skuteczny.
Co to jest rekuperacja?
Rekuperacja to inaczej odzyskiwanie ciepła które ulatnia się z wentylatorów. Te, pod wpływem gwałtownej wymiany gazów pod ciśnieniem, wytwarzają powietrze o wysokiej temperaturze i wydalają je na zewnątrz. Gromadzeniem takiego powietrza zajmują się przystosowane do tego celu urządzenia, a więc reukperatory. Świetnie sprawdzają się w nowym, nastawionym na eko technologie budownictwie oraz nieruchomościach pasywnych. Te z kolei wymagają odpowiedniego wyposażenia i zapewnienia właściwej higieny pracy. Wewnątrz każdego sprzętu przetwarzającego gorące powietrze powinien znaleźć się filtr. Jedną z wiodących marek jest Komfovent i linia Domekt R.
Jakość Komfovent
Wewnątrz takiego filtra znajduje się materiał syntetyczny najwyższej próby. Odporne na trudne warunki od których ich używamy – wilgoć, bardzo wysoką temperaturę, spełniają wymogi rygorystycznej normy EN779. Komfovent Domekt R powstały z myślą o użytkownikach indywidualnych i przemysłowych. Zarówno doświadczeni jak i początkujący użytkownicy bez problemu poradzą sobie z montażem i bezpiecznym usunięciem takiego filtra do rekuperatora. W zależności od rodzaju urządzenia, warto dostosować swój produkt do konkretnego modelu.