Kotwy do montażu elewacji – sposób na wymarzony dom

Planujesz swój wymarzony dom? zdecydowałeś się na elewację kamienną? świetny wybór! Dzisiaj chcieliśmy przybliżyć temat wykonania takiej elewacji (z pomocą przychodzą kotwy do montażu elewacji), tak by całość służyła na lata. Na początku trzeba powiedzieć, że są dwa główne rodzaje płyt – z kamienia naturalnego i sztucznego. Sztuczny staje się coraz bardziej popularny ze względu na łatwość montażu i przystępną cenę. Firmy oferują też wytworzenie płyt o różnych wymiarach. Dla miłośników naturalności pozostają struktury wytworzone przez naturę.

Kotwy do montażu elewacji – klucz do jakości

No dobrze, ale na co jeszcze zwracać uwagę? tutaj wchodzimy w temat montażu. Płyty kleimy na zaprawę cementową do muru konstrukcyjnego, kotwiąc co kilka warstw. I właśnie ta ostatnia rzecz jest bardzo ważna, a często bagatelizowana. Dobre kotwy do montażu elewacji to podstawa solidnej konstrukcji, która wytrzyma długie lata. Niektóre firmy bardzo rozwinęły się w tej kwestii oferując specjalne kotwy do elewacji, które nie wymagają użycia mas wiążących. Wykonane są one ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, więc nie ulegają korozji i są nieczułe na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Sięgając po takie kotwy najlepiej brać pod uwagę te, które przeszły odpowiednie badania – najlepiej posiadające aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej.

kotwy do montazu elewacji

Kotwowy zawrót głowy?

Warto też zastanowić się nad rodzajami montażu. Na rynku bowiem spotkamy kilka rodzajów kotwy do montażu elewacji – wystarczy wymienić nośne płaskownikowe, nośne rurowe, stabilizujące czy rusztowaniowe. Każda ma swoje zastosowanie i krytyczne zależności. Zalecamy więc, by przed wyborem naradzić się z ekspertem. Nie ulega jednak wątpliwości, że oprócz płyt to właśnie kotwy do montażu elewacji są kluczem do wymarzonego wygląda naszego domu.