Nowoczesne odkurzacze centralne

Wbudowane centralne odkurzacze są instalowane w budynkach na etapie budowy lub przebudowy, jednocześnie z instalacją systemów wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania itp. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się znacznie więcej na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Czy są odkurzacze centralne

Wbudowane odkurzacze centralne pozwalają na sprzątanie we wszystkich miejscach, w których zainstalowane są wyloty pneumatyczne, połączone z odkurzaczem za pomocą specjalnych plastikowych rurociągów antystatycznych. Wbudowany odkurzacz jest zazwyczaj instalowany w piwnicy lub garażu, a drobny pył przechodzący przez odkurzacz filtracyjny przez dodatkowy rurociąg wylatuje na ulicę. Rozwiązanie to poprawia ekologię domu i znacznie poprawia komfort (prawie nie ma hałasu podczas sprzątania, nie ma potrzeby przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju, znacznie mniej jest potrzeby sprzątania odpylacza). Zdalne włączanie i wyłączanie wbudowanego odkurzacza odbywa się z otworu w którymkolwiek z gniazd pneumatycznych. Do czyszczenia odkurzaczy centralnych używany jest wąż karbowany. Standardowy zestaw dysz może być uzupełniony o elektromechaniczną szczotkę wibracyjną podłączoną do węża falistego i konwencjonalnego gniazdka elektrycznego. Taka szczotka pozwala bardzo skutecznie czyścić np.: dywany, dywaniki, meble tapicerowane, poduszki i koce.

ODKURZACZ CENTRALNY

Instalacja

Wszystkie odkurzacze centralne są zainstalowane jest w pomieszczeniu gospodarczym i wyposażone jest w specjalny tłumik, który znacznie redukuje hałas silnika podczas pracy, co pozwala na sprzątanie pomieszczenia podczas snu dziecka lub oglądania programów telewizyjnych.