Płyty gazowe do zabudowy

Ze względu na komfort użytkowania oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji całkiem spora część ludzi decyduje się na jedno z rozwiązań, jakim są płyty gazowe do zabudowy. Podejmując tą decyzję warto jednak nie pomijać kilku elementarnych wręcz kwestii, o których bardzo łatwo jest zapomnieć. Oczywiście, mowa tu między innymi o wymiarach zakupionego przez nas urządzenia. Innym czynnikiem, który należy rozważyć jest materiał, z którego będzie wykonana nasza płyta – mamy tu do wyboru między innymi stal hartowaną i szkło.

płyty gazowe do zabudowy

Płyty gazowe do zabudowy – jaki materiał?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, na płyty gazowe do zabudowy stosowanych jest wiele rodzajów materiałów. Wśród modeli dostępnych na rynku możemy znaleźć między innymi emaliowane, wykonane ze stali nierdzewnej, ceramiki, bądź hartowanego szkła. Różnią się one na kilku płaszczyznach, z których najważniejsza jest wytrzymałość. Część za istotny czynnik obierze też prostotę w utrzymaniu czystości. Pod tym względem zdecydowanie najtrudniejsze będą modele stalowe i szklane. Co oczywiste, mając posiadając urządzenie wykonane z konkretnego rodzaju materiału warto zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi produktów, jakich możemy bezpiecznie używać do jego czyszczenia.

płyty gazowe do zabudowy

Płyty gazowe do zabudowy – ceramiczna

Skupmy się na konkretnym materiale. Przykładowo, niech to będą ceramiczne płyty gazowe do zabudowy. Jakie są jej główne zalety? Pierwsze co rzuca się w oczy to nowoczesny design i wysoka wygoda. Ich podstawową cechą konstrukcyjną jest fakt, że pod ceramiczną płytą umieszczone są elementy grzejne – zazwyczaj są to spirale grzejne. Warto tutaj odnotować, że jedną z cech poprawianych w wyniku rozwoju technologii jest przewodnictwo cieplne. Krótkimi słowy, im płyta nowsza, tym łatwiej będzie się ona nagrzewać. Warto również odnotować liczne zalety funkcjonalne tego rozwiązania. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o rozwiniętych układach sterowania – w obecnych funkcjach znajdziemy między innymi blokowanie przycisków, wyłącznik czasowe, zabezpieczenie przed dziećmi. W naprawdę high-endowych egzemplarz napotkać można również funkcje zautomatyzowania gotowania. Jesteśmy pewni, że będzie to doskonała opcja dla ludzi uprawiających w kuchni multi-tasking.