Nowy wymiar nauki – Gry do nauki programowania online

Wielu osobom może wydawać się, że nauka programowania to nudny i żmudny proces pisania kodu. Jest to nieprawda, gdyż nauka programowania, również może być ciekawa i satysfakcjonująca. Z pomocą mogą nam przyjść gry do nauki programowania online. Podczas rozgrywki uczymy się wybranych języków, przechodząc do następnych poziomów.

W jakie gry do nauki programowania online możemy zagrać?

Obecnie jest dostępnych wiele gier do nauki programowania online. My wybraliśmy dwie, i w paru słowach przybliżymy wam fabułę danej gry. Zaczynamy od Ruby Warrior, jest to jedna z popularniejszych gier do nauki programowania. Wcielamy się w rolę wojownika, którym pokonujemy potwory i eksplorujemy wirtualny świat. Aby przejść do następnego etapu, musimy używać języka Ruby. Screeps to pierwsza gra MMO na świecie, w której możemy nauczyć się programować. Podczas rozgrywki programujemy pętle dla tzw. „creepów”, według ustalonych wytycznych. W grze zbieramy, również surowce i konkurujemy z pozostałymi graczami.

Czy taka nauka może całkowicie zastąpić tradycyjne pisanie kodu?

Myślę, że gry do nauki programowania online to świetne urozmaicenie i dodatek do tradycyjnej metody nauki programowania. Jednak nie powinniśmy całkowicie rezygnować z tradycyjnego pisania kodu, ponieważ jest to najefektywniejsza forma nauczania. Gry powinny być dla nas świetną zabawą, z których również możemy wynieść sporą dawkę wiedzy.