Catalyst 3650 – switche o doskonałych parametrach

Jeśli jesteś na etapie stawiania sieci komputerowej w swoim domu lub firmie to z pewnością wiesz jak ważny jest niezawodny sprzęt sieciowy. Catalyst 3650 to seria wysokiej jakości switchów, które pozwalają na połączenia aż dziewięciu urządzeń. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić najważniejsze informacje na temat tych urządzeń.

Co wyróżnia Catalyst 3650?

Catalyst 3650 to seria przełączników od renomowanej firmy Cisco, która jest pionierem w branży sprzętu sieciowego. Dzięki nim będziesz mógł stworzyć sieć o maksymalnej przepustowości do 40 GB/s. Zostały one zaprojektowane w taki sposób by bezproblemowo móc obsługiwać aż tysiąc klientów, dlatego jeśli posiadasz dużą firmę – urządzenia te sprawdzą się idealnie. Wszystkie switche z serii 3650 cechują się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym użytkownik zyskuje szereg niedostępnych wcześniej możliwości. Do najważniejszych zalet zaliczyć można między innymi:

  • możliwość utworzenia sieci przewodowej i bezprzewodowej
  • unifikacja w zakresie okablowania
  • znakomita elastyczność

Produkty wyposażone w specjalne porty

Seria przełączników Catalyst 3650 posiadają specjalne porty uplink, które można ustawić, tak by sprzęt obsługiwał różne połączenia. Wszystkie z nich wspierają analitykę NetFlow. Wyróżnikiem tych produktów jest także nowy układ ASIC, który bez wątpienia stanowi przełom w urządzeniach tego typu. Warto dodać, że produkty Cisco są bardzo odporne i zapewniają bezawaryjne działanie sieci o każdej porze dnia i nocy.

catalyst 3650