WS-C3560-24PS-E – profesjonalny przełącznik sygnału

Przełącznik WS-C3560-24PS-E to bardzo rozbudowane urządzenie, zarówno pod względem oprogramowania, jak i możliwości sprzętowych. Wersja ta udostępnia o wiele więcej funkcji w stosunku do wersji IP Base. Posiada on 24 porty, które zdolne są obsługiwać prędkości od 10 do 100 megabitów na sekundę. Wyposażony jest ponadto w dwa gniazda SFP, które obsadzić można modułami.

WS-C3560-24PS-E – zaprojektowany dla firm

WS-C3560-24PS-E wyposażony został w możliwość zasilania PoE na wszystkich dwudziestu czterech portach. Firma Cisco zaprojektowała ten przełącznik z myślą o przedsiębiorstwach. Posiadają one więc ogromne możliwości konfiguracyjne w różnych wariantach sprzętowych. Ogromną popularność zyskały z uwagi na szereg zalet, do których zaliczyć trzeba solidną jakość wykonania przy zachowaniu akceptowalnej ceny. Co równie ważne, zapewniają pełne wsparcie dla IPv6, umożliwiają obsługę przełączania w warstwie trzeciej, obsługę ruchu multicast czy także routingu.

Zdywersyfikowana oferta oprogramowania

Przełącznik WS-C3560-24PS-E dostępny jest w wersji z czterdziestoma ośmioma oraz dwudziestoma czterema portami, wyposażonymi w uplinki gigabitethernet SFP. Inna wersja będzie wyposażona w porty o przepustowości 1 GB/s, albo 10/100 Mbit/s. Biorąc pod uwagę oprogramowanie, mamy do wyboru dwie wersje: IP BASE (IPB) a także IP SERVICE (IPS), które rozróżniamy po ostatniej literce w nazwie-kodzie produktu.