Firmy leasingowe w Polsce – Top 10 leasingodawców

Zastanawiało cię, jakie są największe firmy leasingowe w Polsce? Na blogu firmy Leason możemy znaleźć zestawienie, które podsumowuje przetasowania na rynku finansowym w tym segmencie. Dotyczy ono pierwszej połowy minionego roku, więc choć nie są to najświeższe dane, warto się im przyjrzeć i porównać z trendami, które utrzymują się już od dłuższego czasu.

Firmy leasingowe w Polsce uszeregowaliśmy pod względem wielkości udzielonego finansowania w pierwszej połowie 2018 roku.Firmy leasingowe w Polsce – kto zyskał, kto stracił?

 

Zestawienie największych firm leasingowych w Polsce otwierają spółki powiązane z komercyjnymi bankami. Na 10 miejscu uplasował się Millenium Leasing. Podmiot ten już drugi rok z rzędu odnotowuje spadki, w zeszłorocznym zestawieniu znajdował się bowiem na ósmej pozycji, a w roku 2016 na szóstej. Spadek wartości finansowania udzielonego przez tą firmę zmniejszyła się prawie o połowę, co jest bardzo wyraźnym sygnałem. Z wartych odnotowania spadków musimy jeszcze wspomnieć o Europejskim Funduszu Leasingowym, który ustąpił miejsca na podium firmie Mleasing.

O czym świadczy zestawienie za 2018 rok?

O stałości branży leasingowej w naszym kraju świadczy fakt, największe firmy leasingowe w Polsce to – w ścisłej czołówce – te same podmioty. Nie oznacza to jednak zastoju, a stabilizację. Brak gwałtownych wzrostów oznacza z drugiej strony brak niespodziewanych upadków. Stabilny rynek finansowy to charakterystyczna cecha zdrowych i rozwijających się gospodarek.