Flex economy – idealna folia do nadruków na ubraniach

Jeśli planujesz stworzyć oryginalne ubrania ze swoimi nadrukami, koniecznie sprawdź materiał jakim jest flex economy. Produkt ten to półbłyszczący flex do druku termotransferowego, wykonywany z winyla. Sprawdzi się on doskonale do zastosowania na poliestrze, bawełnie, akrylu i wielu innych materiałach, z których tworzone są tekstylia.

Flex economy – zaskocz znajomych swoją koszulką

Materiał flex economy jest produktem spełniającym normę Oeko-Tex – normę związaną z bezpieczeństwem produktów przeznaczonych do kontaktu ze skórą. Aby go zaaplikować poprawnie należy wyciąć kształt, który został obrobiony wcześniej do formy negatywu. Resztki materiału należy usunąć, tak aby nie przeniosły się na ubranie. Połóż wycięty materiał na odzieży, na której pragniesz go umieścić. Następnie połóż na niego papier z silikonu oraz zacznij wgrzewać go przy pomocy specjalnej prasy. Po wgrzewaniu zaczekaj, aż nośnik zmniejszy swoją temperaturę, a poźniej ściśnij go.

Ciekawostki na temat materiały flex economy

flex economy

Z naszego doświadczenia wiemy, że flex econony w znacznym stopniu rospręża się podczas nagrzewania, a następnie kurczy się do formy niekoniecznie takiej samej jak podczas wycinania. Warto pamiętać o tym, że ploterowanie małych elementów może być złym pomysłem, gdyż mogą one odchodzić od transferu. Należy pamiętać, że  flex economy sprawdza się podczas stosowania na krótko okresowe aplikacje, od których nie wymaga się wysokiej jakości, a liczy się niska cena. Wgrzewanie nadruku należy przeprowadzać przy temperaturze 150 stopni, naciskając na materiał około 10-15 sekund.