Kulki magnetyczne – skąd je wziąć, jaki zestaw wybrać dla siebie?

Kulki magnetyczne to świetna zabawka z gatunku tych, które same w sobie nie służą jakiemuś specjalnemu celowi. Szczególnego sensu nadaje im dopiero użytkowanie przez konkretnego odbiorcę, przez co często odbiór mógł być na swój sposób zniekształcony w przypadku wybranej grupy użytkowników. Zachęcamy jednak do testowania – wszak nie ma lepszego sposobu, żeby się zapoznać się z tym gadżetem, niż własnoręczne odkrywanie.

kulki magnetyczne oraz przykłady utworzonych z nich figur

Kulki magnetyczne – świetny pomysł na prezent

Nadchodzą święta, logiczne zatem jest, że wiele ludzi zaczyna poszukiwać idealnego prezentu, który będzie można wręczyć. Bardzo dobrym pomysłem są kulki magnetyczne. Ten gadżet to kulki stalowe o średnicy najczęściej 5mm, dostarczane w zestawach możliwych do ułożenia w sześciany. Nie jest to może najbardziej funkcjonalna rzecz pod słońcem, podobnie jednak jest z fidget spinnerami, które jeszcze niedawno święciły swoje triumfy. Pozawalają za to na pięć minut odwrócenia swojej uwagi podczas przerwy w pracy.

Kulki magnetyczne – w który zestaw się zaopatrzyć?

kulki magnetyczne ułożone w sześcian

Na rynku znajduje się obecnie duża liczba zestawów, różniących się jednak między sobie kilkoma szczegółami. Po pierwsze, kulki magnetyczne mogą pojawić się w różnych ilościach. Liczba ta zaczyna się przy 216 elementach i systematycznie rośnie w górę. Poszczególne zestawy różnią się też między sobą ze względu na zastosowany materiał oraz rozmiar każdego elementu zestawu. Przykładowo mówiąc, może to być 3 albo 5 milimetrów.