Podkładka pod nadgarstek – dlaczego warto ją mieć?

Aby praca przy komputerze była ergonomiczna i przyjemna, warto zadbać o wiele jej aspektów. Po pierwsze – układ biurka, wysokość blatu, bliskość fotela i jego wysokość, odpowiedni kąt nachylenia monitora i odległość od niego. Czyli: odpowiednie środowisko pracy. Po drugie – odpowiednie akcesoria do pracy, jak np. podstawka pod stopy oraz niepozorna, ale przydatna, podkładka pod nadgarstek.

Podkładka pod nadgarstek – po co mi ona?

Wiele osób uważa, że taka podkładka pod nadgarstek to zbędny dodatek. Nic bardziej mylnego! Dobrze dobrana pozwala na odpowiednie ułożenie nadgarstka, ograniczy ból i zapobiegnie drętwieniu. Dzięki zastosowaniu antypoślizgu – nie będzie ona irytująco przesuwać się po biurku. Prac jest przyjemniejsza, mniej bolesna, więc inwestycja w taki dodatek jest świetnym wyborem.

Rodzaje podkładek

Podkładka pod nadgarstek może mieć różne rodzaje. Marka Fellowes proponuje najbardziej praktyczne z nich – żelowe i skórzane z wypełnieniem piankowym. Dzięki zastosowaniu wypełnienia żelowego dłoń nie będzie narażona na uporczywi ucisk, podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Dodatkowo żel ma funkcję delikatnie chłodzącą, więc będzie zapobiegać opuchnięciu. Wersja z pianki pamięciowej, która dopasowuje się idealnie do kształtu nadgarstka. Sprawi to, że używanie komputera, granie czy praca biurowa, będą dużo bardziej komfortowe.