Pierścienie odwrotnego mocowania – sposób na fotografię makro

Kolejną, obok pierścieni pośrednich, ciekawą propozycją dla początkujących amatorów makrofotografii są pierścienie odwrotnego mocowania. Przy ich użyciu można zamontować dodatkowy obiektyw do obiektywu przykręconego do korpusu aparatu.

Pierścienie odwrotnego mocowania - wygląd przykładowego modelu.

Jak to działa?

Pierścienie odwrotnego mocowania wyposażone są w dwa gwinty męskie. Pozwala to na dokręcenie do obiektywu zamontowanego w body kolejnego, przodem w kierunku korpusu aparatu. Tak zainstalowany element działa jak silna soczewka. Efektem jest uzyskanie dużo większej skali odwzorowania, przydatnej podczas wykonywania makrofotografii. Innym sposobem wykorzystania pierścieni odwrotnego mocowania jest zamontowanie ich w korpusie aparatu i przykręcenie obiektywu – tutaj również zmianie ulegnie skala odwzorowania.

Aby podnieść skalę odwzorowania, możesz zastosować pierścienie odwrotnego mocowania.

Pierścienie odwrotnego mocowania – pora na zakupy

Dzięki temu, kosztującemu kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych elementowi, z łatwością wykorzystamy posiadany sprzęt do rozpoczęcia przygody z makrofotografią. Zakup wysokiej jakości obiektywów może więc być dopiero kolejnym etapem rozwoju. Przede wszystkim oszczędzamy w ten sposób pieniądze. Pierścienie odwrotnego mocowania powinny być dopasowane do parametrów obu obiektywów. Jeśli mają być używane jako element przykręcany do body – również należy zadbać o odpowiednią średnicę.

Produkt ten z łatwością można znaleźć w sklepach z akcesoriami fotograficznymi – jak np. E-Trade – https://e-trade.com.pl/pl/165-pierscienie-odwrotnego-mocowania