gry

Final fantasy VII remake – nowa odsłona popularnego jRPG!

Final fantasy VII remake – to siódma część gier, o których słyszeli na pewno wszyscy fani konsoli PlayStation 4 i oczywiście świata fantasy. To odświeżona część śmiało można stwierdzić, że jednej z najbardziej popularnych gier typu jRPG w historii. Final fantasy VII remake jest projektem firmy Square Enix.

Final fantasy VII remake – fabuła gry

Final Fantasy VII remake grafikaPrzenieś się do świata Gaja…to właśnie tam przemysłowe technologie zostały połączone z klasycznymi elementami fantasy. Wciel się w postać Cloud Strife – byłego najemnika i żołnierza. Razem z ruchem oporu Avalanche walczcie przeciwko korporacji Shrinra, która eksploatuje energię życiową planety. Nie możesz dopuścić do zagłady całego świata!

Final fantasy VII remake jest wierna założeniom swojego pierwowzoru. Jest to więc klasyczny, japoński RPG, gdzie głównym zadaniem jest eksplorowanie świata, prowadzenie rozmów, boostowanie statystyk i oczywiście walka! Mechanika bitew została dopracowana w każdym detalu. Są to bitwy rozgrywane w systemie turowym. Dowodzisz nie tylko swoją główną postacią, ale całą drużyną. Każda z postaci, którą dowodzisz posiada unikalne umiejętności i dopiero odpowiednie ich wykorzystanie przyniesie sukces w każdej bitwie.

Jakie zmiany zostały wprowadzone w Final fantasy VII remake?

Final Fantasy VII RemakeNajbardziej widoczną różnicą w porównaniu do pierwowzoru jest nowa oprawa graficzna gry. W Final fantasy VII remake autorzy odeszli od podejścia prerenderowanego tła na rzecz trójwymiarowych lokacji, dzięki czemu eksplorowanie wirtualnego świata jest dużo bardziej przyjemne i satysfakcjonujące. Same postacie są mniej karykaturalne – wyglądają bardziej realistycznie niż było to w pierwotnej wersji gry,

20 lat…tyle musieliśmy czekać na nową wersję kultowej gry Final Fantasy VII, ale było warto! Jeśli nie masz jeszcze PS4 to dla tej gry koniecznie musisz kupić konsolę!